Działania GOPS w Długosiodle jako CAL

drukWersja do druku

← powrót|

Wizyta Studyjna w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Długosiodle

Dwunastoosobowa grupa przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej z Dolnego Śląska wraz z opiekunem w dniach 13-14 października 2009r. gościła w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Długosiodle, gdzie spędziła dwa owocne i bogate w program dni wizyty studyjnej.

W ramach wizyty studyjnej odbyły się szkolenia i warsztaty na temat pracy Ośrodka metodą Cal – Centrum Aktywności Lokalnej. Pracownicy socjalni podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie działań na rzecz społeczności lokalnej. Przedstawiono 3 prezentacje multimedialne. Ponadto goście mieli okazję spotkać się z przedstawicielami grup samopomocowych działających przy Ośrodku, z wolontariuszami, z wychowawcą i dziećmi ze świetlicy środowiskowej „Przystań”, a także z partnerami społecznymi.

Wizyta dla gości była niezwykle pożyteczna, dała wiele nowej interesującej wiedzy, ale także przyjemności, dla gospodarzy zaś była na pewno satysfakcjonująca, ponieważ mieli okazję nie tylko podzielić się swoim doświadczeniem, ale także zainspirować do odważnego podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej. Na zakończenie wizyty studyjnej goście otrzymali upominki w formie: filmów „Na skraju Puszczy Białej. Gmina Długosiodło”, pocztówek i znaczków z herbem Długosiodła. Opiekun Grupy pani Ilona Banasik na ręce kierownika GOPS złożyła podziękowania i wręczyła dyplom.

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

ul. Adama Mickiewicza 15

07-210 Długosiodło

tel/fax: (29)74-12-158

e-mail: gops@dlugosiodlo.pl

© GOPS Długosiodło |2011 - 2024|

Kontakt z webmasterem