AKTUALNOŚCI

powrót|

drukWersja do druku

„Jak dobrze mieć sąsiada” - II festyn integracyjny

Dodano: 2012-06-13 - godz: 13:47 | Odwiedzin: 1960

Niedziela 10 czerwca 2012 r. była wyjątkowo wesoła dla Bloch i okolicznych wiosek ponieważ na boisku wiejskim odbył się II festyn integracyjny „Jak dobrze mieć sąsiada”. Organizatorami były Rady Sołeckie wsi Blochy, Augustowo, Łączka i Zalas oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle.

Tradycyjnie każda miejscowość przygotowała stoisko z kulinarnymi specjałami oraz krótki humorystyczny program artystyczny. Tematem występów były sianokosy. Nie obyło się bez wspólnego sąsiedzkiego grabienia siana, stawiania wspólnej kopy i biesiady przy szklance świeżego mleka. Można było też przejechać się bryczką. O integracyjne klimaty zadbały sąsiadki Basia Ślubowska i Marzena Ciach. Zaproszone osoby przyszły z „gościńcem” z czego bardzo zadowoleni byli gospodarze imprezy. Komisja w składzie sąsiad Stanisław Jastrzębski, sąsiadka Marzena Dyl, sąsiadka Zofia Szymańska i sąsiadka Danuta Bloch wręczyła nagrody za najciekawszy program artystyczny dla wsi Łączka, za najładniejsze stoisko dla wsi Blochy, za kultywowanie tradycji dla Augustowa i za młodzieńczy wigor dla Klubu Seniora z Bloch i okolic. Wyjątkową niespodzianką były odwiedziny członków klubu motocyklowego z Bloch, którzy wracając z podróży z Krakowa zajechali na sąsiedzką biesiadę.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom , które zaangażowały się w przygotowanie i czynnie uczestniczyły w świętowaniu „Dnia sąsiada”.

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

ul. Adama Mickiewicza 15

07-210 Długosiodło

tel/fax: (29)74-12-158

e-mail: gops@dlugosiodlo.pl

© GOPS Długosiodło |2011 - 2023|

Kontakt z webmasterem