AKTUALNOŚCI

powrót|

drukWersja do druku

Aktywny Senior, czyli jak dbać o zdrowie

Dodano: 2023-10-18 - godz: 14:50 | Odwiedzin: 129

Klub Seniora „Strażnicy Tradycji” ze Chrzczanki Włościańskiej w okresie od 15.06.202023 r. do dnia 31.08.2023 r. realizował projekt "Aktywny Senior, czyli jak dbać o zdrowie" w ramach bonu społecznego Stowarzyszenia Radomskiego Centrum Przedsiębiorczości w Radomiu przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Projekt ten miał na celu stworzenie dla seniorów oferty integracyjnej i prozdrowotnej, która przyczyniła się do poprawy kondycji fizycznej i psychicznej seniorów oraz rozpropagowała zdrowy styl życia po to, aby długo i dobrze funkcjonowali bez pomocy innych. Seniorzy mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach usprawniająco-korekcyjnych z doświadczonym rehabilitantem. Poprawili swoją kondycję, zadbali o swoje samopoczucie oraz zwiększyli swoją witalność. Uczestnicy projektu mieli także możliwość spotkania z dietetykiem, który przeprowadził prelekcję z pokazem przygotowania zdrowych i ciekawych posiłków. Seniorzy zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Projekt obejmował także możliwość korzystania z groty solnej w Długosiodle. Przebywanie w grocie solnej ma korzystny wpływ na układ oddechowy, układ nerwowy i układ krążenia. Pobyt w grocie solnej obniża ciśnienie, relaksuje i łagodzi dolegliwości ze strony układu oddechowego. Wzmacnia też układ odpornościowy. Seniorzy korzystali także z tężni solankowej. Działanie lecznicze inhalacji korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych. Ponadto uczestniczyli w zajęciach basenowych w Długosiodle. Projekt umożliwił także seniorom na spotkania z psychologiem w celu poprawy kondycji psychicznej. Uczestnicy projektu wzięli udział w wykładach, warsztatach a także treningach pamięci i ćwiczeniach psychoedukacyjnych.

Projekt zakończył się spotkaniem integracyjnym uczestników.

Aktywny Senior, czyli jak dbać o zdrowie

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

ul. Adama Mickiewicza 15

07-210 Długosiodło

tel/fax: (29)74-12-158

e-mail: gops@dlugosiodlo.pl

© GOPS Długosiodło |2011 - 2024|

Kontakt z webmasterem