AKTUALNOŚCI

powrót|

drukWersja do druku

Wycieczka do Rucianego Nida i Mikołajek

Dodano: 2023-09-25 - godz: 15:51 | Zmodyfikowano: 2023-09-25 - godz: 15:52 | Odwiedzin: 55

W dniu 15 września 2023 r. odbyła się wycieczka Rucianego Nida i Mikołajek, w której uczestniczyły 52 osoby z siedmiu klubów seniora. Celem wyprawy było zwiedzanie Ziemi Mazurskiej statkiem "Żeglugi Mazurskiej" po jeziorze Śniardwy. Mazury potrafią oczarować każdego, kto tam zawita. Ciągły pośpiech, zawrotne tempo życia sprawia, że każdy z nas potrzebuje relaksu. Chociaż kilkunastu godzin wytchnienia z dala od nużących spraw i problemów. Mazury to idealne miejsce na wczasy dla Seniora i właściwy kierunek, by wyruszyć po zdrowie, uśmiech, rekreację oraz dobre samopoczucie.

Krainę Wielkich Jezior Mazurskich warto odwiedzić o każdej porze roku. Zawsze tak samo potrafi zachwycić ciszą, spokojem, pięknem przyrody i bogactwem miejscowych atrakcji, o czym mogli się przekonać członkowie Klubów Seniora: „Jutrzenka", „Strażnicy Tradycji", „Niezapominajka", „Bosewskie Starszaki", „Akademia Aktywnych Seniorów", „Złota Jesień" oraz "Zosieńka", którzy wybrali tę malowniczą Krainę Wielkich Jezior na wrześniowy wypoczynek. Uczestnicy początek swojej wyprawy rozpoczęli od przystani "Żeglugi Mazurskiej" w Rucianem Nida, po czym w piękny słoneczny dzień popłynęli po jeziorze Śniardwy do Mikołajek statkiem "Dargin" . Na statku panowała bardzo wesoła atmosfera, seniorzy umilając czas, śpiewali ulubione biesiadne piosenki. Następnie każdy uczestnik miał zapewniony ciepły dwudaniowy obiad w pięknej restauracji w Mikołajkach "Bart". Po obfitym posiłku dla relaksu uczestnicy podziwiali piękno Mikołajek, spacerując po mazurskim deptaku. W godzinach popołudniowych wypłynęli w powrotny rejs do Rucianego Nida.

Wycieczka miała charakter integracji społecznej środowiska Seniorów, bezpośredni kontakt z naturą, urozmaicony wieloma atrakcjami wiążącymi w sobie ogólną kulturę oraz dobrą zabawę.

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

ul. Adama Mickiewicza 15

07-210 Długosiodło

tel/fax: (29)74-12-158

e-mail: gops@dlugosiodlo.pl

© GOPS Długosiodło |2011 - 2023|

Kontakt z webmasterem