AKTUALNOŚCI

powrót|

drukWersja do druku

Profilaktyczno – edukacyjny wyjazd do Zakopanego

Dodano: 2023-01-12 - godz: 11:43 | Odwiedzin: 101

W dniach 25 – 27 listopada 2022r. zrealizowano projekt „Profilaktyczno – edukacyjny wyjazd do Zakopanego”, w którym udział wzięły członkinie grupy samopomocowej „Supermama” wraz ze swoimi rodzinami, łącznie 43 osoby.

Podczas podróży do Zakopanego zostały rozdane ulotki dotyczące profilaktyki uzależnień wśród dzieci i dorosłych, które zawierały również informacje gdzie szukać pomocy w sytuacji kiedy pojawi się w/w problem. Odbyła się dyskusja i wymiana zdań na ten temat. Pierwszego dnia grupa zwiedziała z przewodnikiem Dolinę Strążyńską i Gubałówkę. Po obiadokolacji odbyło się spotkanie w sali bilardowej, podczas którego dorośli uczestnicy rozmawiali o zagrożeniach wśród dzieci i młodzieży. Dzieci w tym czasie przebywały w sali zabaw.

Drugiego dnia pobytu grupa zwiedziła z przewodnikiem Dolinę Kościeliską. Przewodnik i jednocześnie ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w trakcie wędrówki przybliżył jakie niebezpieczeństwa grożą podczas wyprawy w góry osobie po spożyciu alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Następnie grupa pojechała zrelaksować się w Chochołowskich Termach. Po powrocie odbyły się gry i zabawy profilaktyczne.

Trzeciego dnia po śniadaniu uczestnicy wyjazdu wzięli udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie udali się na Krupówki, aby zakupić pamiątki i ruszyli w drogę powrotną. Podczas długiej podróży wygospodarowano dużo czasu na rozmowy i wymianę doświadczeń dotyczących profilaktyki uzależnień. Omówiono szczegółowo ulotki otrzymane w pierwszym dniu wyjazdu.

Grupa samopomocowa „Supermama” działająca przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Długosiodle bardzo dziękuje Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Długosiodle za dofinansowanie profilaktyczno – edukacyjnego wyjazdu do Zakopanego.

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

ul. Adama Mickiewicza 15

07-210 Długosiodło

tel/fax: (29)74-12-158

e-mail: gops@dlugosiodlo.pl

© GOPS Długosiodło |2011 - 2023|

Kontakt z webmasterem