AKTUALNOŚCI

powrót|

drukWersja do druku

Noc Świętojańska 2022

Dodano: 2022-07-05 - godz: 15:58 | Odwiedzin: 110

W dniu 22.06.2022 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminne Centrum Informacji, Kultury Sportu i Rekreacji w Długosiodle postanowiły zorganizować po raz kolejny spotkanie związane z obchodami nocy świętojańskiej dla wszystkich klubów seniorów: klub "Akademia Aktywnych Seniorów" z Bloch i okolic, klub "Bosewskie Starszaki" ze Starego Bosewa, klub "Niezapominajka" oraz klub "Złota Jesień" z Długosiodła, klub "Strażnicy Tradycji" z Chrzczanki Włościańskiej, klub "Jutrzenka" z Jaszczułt, klub "Zosieńka" z Sieczych a także grup Samopomocowych: "Super mama" oraz "Jesteśmy Razem". Przybyło ponad osiemdziesięciu gości, w tym także zastępca wójta, Pani Ewa Karczewska oraz przewodnicząca rady gminy, Pani Teresa Paradowska. Pogoda w tym dniu była idealna na świętowanie i powitania lata w plenerze. Nieodłącznym elementem uroczystości są wianki, zrobione przez uczestników z polnych kwiatów. Żeby tradycji stało się zadość przeprowadzony został konkurs: na najpiękniejszy wianek świętojański. Wianki zgłoszone do konkursu były przepiękne, dlatego też wszystkie kluby otrzymały nagrody. Ponadto jak co roku było poszukiwanie kwiatu paproci tym razem przez najmłodszych uczestników imprezy, którzy zaprezentowali także swoje własnoręcznie zrobione wianki.

Klub Seniora z Jaszczułt "Jutrzenka" zaprezentował przepiękny występ artystyczny, który zrobił na uczestnikach spotkania ogromne wrażenie i dostarczył dużo radości. Wystąpił także senior z klubu " Bosewskie Starszaki" ze Starego Bosewa, Pan Jan Długołęcki, a także gościnny występ Pani Natalii z Ukrainy. Po części artystycznej, wszyscy uczestnicy spotkania w uroczystym korowodzie ulicami Długosiodła, udali się do parku przy kościele, aby puścić na wodę wianki. O bezpieczeństwo uczestników zadbała policja z Posterunku w Długosiodle.

Nie zabrakło również wspólnego biesiadowania oraz śpiewania ulubionych piosenek. Całość uroczystości została dopełniona poczęstunkiem.

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

ul. Adama Mickiewicza 15

07-210 Długosiodło

tel/fax: (29)74-12-158

e-mail: gops@dlugosiodlo.pl

© GOPS Długosiodło |2011 - 2023|

Kontakt z webmasterem