AKTUALNOŚCI

powrót|

drukWersja do druku

Centrum Aktywnego Seniora – prelekcja pt.: „Zdrowe żywienie”

Dodano: 2020-02-21 - godz: 11:59 | Odwiedzin: 112

"Pokarm jest warunkiem życia ludzkiego,
ilość i jakość pokarmu warunkuje jego przedłużenie"

Centrum Aktywnego Seniora – prelekcja pt.: „Zdrowe żywienie”

W dniu 17 lutego 2020 roku, w ramach Centrum Aktywnego Seniora, w Centrum Kultury w Długosiodle, odbyła się prelekcja na temat zdrowego żywienia. Gościem specjalnym była Pani Małgorzata Wąsiewicz– dietetyk. W spotkaniu uczestniczyły również Pani Katarzyna Piórkowska, Pani Bożena Orłowska oraz Pani Elżbieta Michalak z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Długosiodle.

Pani Małgorzata zapoznała Seniorów z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Ponadto zaprezentowała piramidę żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Zasady zdrowego żywienia, odpowiednia liczba posiłków i regularność ich spożywania, a przede wszystkim codzienna aktywność fizyczna to podstawy dobrego samopoczucia i zachowania zdrowia jak najdłużej.

Proponowana tematyka prelekcji zachęciła Seniorów do czynnego udziału w zajęciach praktycznych, polegających na przygotowaniu dietetycznych potraw. Każdy z uczestników otrzymał sporo cennych wskazówek, które ułatwią wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia do jadłospisu.

Na zakończenie Pani Katarzyna Piórkowska podziękowała Pani Małgorzacie Wąsiewicz za poświęcony czas i cenne rady.

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

ul. Kościuszki 2

07-210 Długosiodło

tel/fax: (29)74-12-158

e-mail: gops@dlugosiodlo.pl

© GOPS Długosiodło |2011 - 2021|

Kontakt z webmasterem