AKTUALNOŚCI

powrót|

drukWersja do druku

„Marsz po zdrowie”- czyli nordic walking seniorów.

Dodano: 2019-11-13 - godz: 11:34 | Odwiedzin: 128

„Marsz po zdrowie”- czyli nordic walking seniorów.

W dniu 24 października 2019 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długosiodle zorganizował spacer z kijami - nordic walking połączony z piknikiem integracyjnym dla seniorów z Gminy Długosiodło. W projekcie uczestniczyło 50 seniorów z pięciu klubów seniora: „Jutrzenki”, „Bosewskich Starszaków”, „Strażników Tradycji”, „Niezapominajki” oraz „Zosieńki”. Koordynatorkami projekty były: Elżbieta Michalak, Bożena Orłowska oraz Anna Piątek z GOPS w Długosiodle.

Celem projektu było zachęcenie seniorów do aktywnego spędzania czasu wolnego. Nordic Walking to aktywność dla wszystkich, bez względu na wiek- może uprawiać jąpraktycznie każdy, od najmłodszych do seniorów. Nordic Walking angażuje 90% mięśni organizmu oraz podnosi ogólną sprawność.  Dzięki kijkom odciążone są stawy, kręgosłup korygują się wady postawy, wzmacniając mięśnie. Spacer z kijkami to moda na ciekawe spędzenie czasu oraz zdrowy styl życia. Uczestnicy mieli za zadanie dojść do miejsca docelowego jakim była Leśniczówka w Przetyczy Włościańskiej. Seniorzy docierali z pięciu kierunków: z Jaszczułt, Sieczych, Chrzczanki Włościańskiej, Starego Bosewa, Długosiodła. Grupa spacerowiczów pokonała trasę, która prowadziła przez urokliwe i atrakcyjne rejony Gminy Długosiodło.

Cała impreza miała charakter sportowo – rekreacyjny i urozmaicony wieloma atrakcjami wiążącymi w sobie lokalną kulturę z aktywnością i dobrą zabawą. Dla uczestników organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Długosiodle dziękuję Gminnemu Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji za udostępnienie Leśniczówki w Przetyczy Włościańskiej oraz Seniorom za aktywny udział w projekcie.

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

ul. Kościuszki 2

07-210 Długosiodło

tel/fax: (29)74-12-158

e-mail: gops@dlugosiodlo.pl

© GOPS Długosiodło |2011 - 2020|

Kontakt z webmasterem