GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

Adres strony: http://gops.dlugosiodlo.pl/aktualnosci.php?id=2

Czas wydruku: 2023-06-02 godz: 05:06

AKTUALNOŚCI

„Jak dobrze mieć sąsiada...”

Dodano: 2011-07-15 - godz: 14:30 | Odwiedzin: 1442

W ramach Czerwca Aktywnych Społeczności w dniu 5 czerwca na terenie boiska wiejskiego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Blochach odbył się piknik integracyjny z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada.

Pomysłodawcą imprezy był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który od 3 lat pracuje metodą CAL. Bardzo chętnie włączyły się w organizację Rady sołeckie miejscowości: Blochy, Augustowo, Dębienica, Zalas, Łączka, Kalinowo, Przetycz Folwark i Przetycz Włościańska oraz Filia Biblioteczna w Blochach Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle. Hasłem przewodnim imprezy były słowa piosenki „Jak dobrze mieć sąsiada”. Każda wioska oryginalnie ozdobiła swoje stanowisko oraz przygotowała w nim zaskakujące atrakcje oparte na tradycjach ludowych. Oczywiście mieszkańcy przygotowali kulinarne przysmaki, którymi częstowali sąsiadów. Każde sołectwo przygotowało własny program artystyczny: opowiadali legendy związane ze swoimi wioskami, przybliżyli historię wsi i mieszkańców, zaprezentowali prace w gospodarstwie. Następnie przy dźwiękach ludowych instrumentów i wspólnych śpiewach odbyła się wiejska potańcówka. Taka impreza odbyła się w gminie Długosiodło po raz pierwszy, ale mieszkańcy zaangażowanych wiosek zadeklarowali organizację kolejnych integracyjnych spotkań.

Wójt Stanisław Jastrzębski i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dziękuje wszystkim osobom, które dołożyły starań w przygotowanie „Dnia Sąsiada” oraz zaprasza chętnych do udziału w kolejnym pikniku „Noc Świętojańska”, który odbędzie się 22 czerwca 2011r.(środa) o godzinie 18.00 w parku w Długosiodle.

Agnieszka Machnowska