GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE

Adres strony: http://gops.dlugosiodlo.pl/aktualnosci.php?id=361

Czas wydruku: 2024-10-16 godz: 10:05

AKTUALNOŚCI

Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”

Dodano: 2024-08-13 - godz: 12:26 | Odwiedzin: 85

Mieszkańcy i Przedstawiciele podmiotów z gmin Czerwin, Długosiodło, Goworowo, Rzekuń i Troszyn, w związku z realizacją nowej strategii na lata 2023 – 2027 (LSR) chcemy Państwa zaprosić do włączenia się w proces jej wdrażania, monitoringu i ewaluacji. Jeżeli chcecie mieć realny wpływ na działania podejmowane przez LGD to powinniście zgłosić się na członka Zespołu ds. Monitoringu, Ewaluacji i Aktualizacji LSR.

Jakie są wymagania

Do udziału w pracach Zespołu ds. Monitoringu, Ewaluacji i Aktualizacji LSR zapraszamy osoby będące mieszkańcami lub prowadzące działalność na obszarze objętym strategią (teren gmin: Czerwin, Długosiodło, Goworowo, Rzekuń i Troszyn), które chcą uczestniczyć w procesie rozwoju tego obszaru, którym zależy na poprawie jakości życia i funkcjonowania na obszarze, a przede wszystkich którzy zgadzają się ze założeniami LSR.

LSR – zobacz

Zapraszamy osoby fizyczne, przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych działaczy społecznych, grupy nieformalne, przedsiębiorców, rolników, przedstawicieli instytucji publicznych oraz władz samorządowych, sołtysów.

Szczególnie ważne jest, aby w Zespole pracowały osoby reprezentujące grupy społeczne, do których w szczególności skierowane będą działania LSR tzn.: osoby poszukujące pracy, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy, osoby młode do 25 roku życia, producenci żywności.

Co należy zrobić?

Aby zgłosić chęć udziału w pracach Zespołu ds. Monitoringu, Ewaluacji i Aktualizacji LSR należy wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy do 26 sierpnia 2024 roku.

Formularz zgłoszeniowy – wypełnij i prześlij.

LGD zastrzega sobie prawo do skrócenia lub wydłużenia terminu na przesłanie formularzy zgłoszeniowych.

Co decyduje o zakwalifikowaniu do Zespołu?

LGD oceni kompletność i poprawność przesłanych formularzy zgłoszeniowych, następnie zweryfikuje spełnienie warunków uczestnictwa w Zespole tzn. zamieszkanie lub/i prowadzenie działalności na obszarze LGD. Zgodnie z zapisami LSR skład Zespołu będzie uwzględniał różne sektory, grupy interesów, grupy społeczne, dlatego LGD przy wyborze będzie brało pod uwagę również to, aby konkretne grupy interesów nie dominowały w Zespole i zachowana była odpowiednia proporcja poszczególnych sektorów, czy grup interesów.

Po sprawdzeniu warunków udziału oraz powołaniu Zespołu kandydaci na członków zostaną poinformowani mejlowo lub/i telefonicznie o zakwalifikowaniu się do udziału w pracach Zespołu.

Jakie są zasady pracy Zespołu?

  1. Praca w charakterze członka Zespołu jest pracą społeczną, co oznacza, że LGD nie przewiduje wynagrodzenia za pracę w Zespole.
  2. Spotkania Zespołu będą odbywać się w formule hybrydowej, co oznacza, że będzie możliwy udział stacjonarny w siedzibie LGD przy ulicy Polnej 15 w Troszynie lub zdalny za pośrednictwem odpowiedniej platformy internetowej (LGD nie zapewnia sprzętu do udziału zdalnego, jednak może pomóc w znalezieniu bezpłatnej oferty skorzystania ze sprzętu komputerowego i Internetu).
  3. Obsługę organizacyjno-merytoryczno posiedzeń Zespołu zapewnia biuro LGD.
  4. Spotkania Zespołu będą odbywały się w miarę potrzeb, nie rzadziej niż raz w roku.
  5. Powołany Zespół będzie pośredniczył w kluczowych decyzjach dotyczących realizowanej strategii. Do głównych zadań Zespołu będzie należało:
    • opiniowanie propozycji zmian LSR, procedur i kryteriów wyboru operacji,
    • rozpatrywanie uwag w ramach prowadzonych konsultacji społecznych w sprawie strategii, procedur, kryteriów oraz decyzja o przekazaniu opracowanych dokumentów do zatwierdzenia przez właściwy organ LGD wraz z zebranymi wynikami konsultacji społecznych,
    • rozpatrywanie wniosków w sprawie konieczności zmiany kryteriów wyboru operacji,
    • zatwierdzanie narzędzi do monitoringu,
    • opiniowanie i zatwierdzanie opracowywanych przez LGD raportów,
    • opiniowanie raportów z ewaluacji bieżącej, śródokresowej, końcowej oraz przedkładanie ich Zarządowi, Komisji Rewizyjnej oraz Walnemu Zebraniu Członków LGD.

Jak się kontaktować?

Pytania prosimy kierować do pracowników Biura LGD pod numerem telefonu 29 7671825 lub mejlowo na adres: lgd@zascianekmazowsza.pl.