GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DŁUGOSIODLE
Adres strony: http://gops.dlugosiodlo.pl/artykul.php?id=24
Czas wydruku: 2024-11-21 godz: 11:04
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Długosiodle
Głównym zadaniem gminnej komisji rozwiązywania problemu alkoholowego przy Urzędzie Gminy Długosiodło jest pomoc w rozwiązaniu problemów osób uzależnionych.
Skład Komisji:
- Ewa Karczewska – przewodniczący
- Katarzyna Piórkowska – z-ca przewodniczącego
- Ewa Krysiak – członek
- Łukasz Reising – członek
Siedziba Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:
Urząd Gminy Długosiodło;
ul. T. Kościuszki 2;
07-210 Długosiodło;
tel. 29 64-23-650
ZADANIA GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
Do zadań komisji należy m. in.:
- inicjowanie działań w zakresie realizacji zadań własnych Gminy Długosiodło związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów uzależnień.
- podejmowanie czynności do orzekania o zastosowaniu wobec osoby uzależnionej obowiązku poddania się leczeniu w zakładzie lecznictwa odwykowego, bez zgody, a nawet woli tej osoby, poprzez:
- przyjęcie zgłoszenia o przypadku nadużywania alkoholu (wystąpienie przesłanek z art. 24 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi)
- przyjmowanie przez Komisję zawiadomień jednostek policji, zakładów opieki zdrowotnej i innych właściwych placówek o przypadkach uzasadniających, wobec doprowadzonych tam osób nietrzeźwych, wszczęcie postępowania o zastosowanie obowiązku poddania się leczeniu odwykowemu,
- kierowanie osób, które w związku z nadużywaniem alkoholu powodują rozkład życia rodzinnego, demoralizacje nieletnich, uchylają się od pracy albo systematycznie zakłócają spokój lub porządek publiczny, na badania przez biegłych w przedmiocie uzależnienia od alkoholu i wskazania rodzaju placówki zakładu leczniczego,
- składanie do sądu wniosków o wszczęcie postępowania wobec osób nadużywających alkoholu.
- opiniowanie wydawania zezwoleń na sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych.
- kontrola przestrzegania zasad i warunków korzystania z zezwoleń na sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, na podstawie upoważnienia wystawionego przez Wójta Gminy Długosiodło.
Kto może złożyć wniosek o leczenie odwykowe?
Wniosek może złożyć dowolna osoba (sąsiad, daleki krewny, członek rodziny itp.) lub instytucja (zakład pracy, pomoc społeczna, Policja, Prokuratura), która wie o osobie nadużywającej alkoholu i powodującej rozkład życia rodzinnego, demoralizację małoletnich, uchylającej się od pracy albo systematycznie zakłócającej spokój lub porządek publiczny.
Gdzie złożyć wniosek?
Wniosek należy złożyć w siedzibie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu osoby, której wniosek dotyczy (sekretariat Urzędu Gminy Długosiodło).
Pobierz: wniosek do GKRPA.
Data i czas zamieszczenia artykułu: | 2012-03-08 12:50:45 |
Data ostatniej modyfikacji treści: | 2024-02-06 14:48:20 |
Licznik odwiedzin: | 6380 |